چگونه یک سینک آشپزخانه مناسب انتخاب کنیم؟

چگونه یک سینک آشپزخانه مناسب انتخاب کنیم؟

وقتی که شما در حال ساخت خانه برای خودتان و یا اینکه تغییر دکوراسیون آشپزخانه تان هستید ممکن است که به یک سری از لوازم آشپزخانه جدید نیز نیاز داشته باشید. شما قطعا می خواهید تا آنها را طوری انتخاب کنید که بتوانید بیشترین استفاده ممکن را از فضای آشپزخانه خود داشته باشید. بنابراین سینک نیز یکی از مهم ترین عناصر می باشد و بدون آن آشپزخانه شما با مشکلات جدی روبه رو خواهد بود.

سینک های آشپزخانه در اندازه ها ، مدل ها و جنس های متفاوتی هستند. برخی از آنها نیز دارای فرایند نصب متفاوت تری هستند. در انتخاب سینک اولین چیزی که باید به آن توجه داشته باشید این است که چه نوع کاربری ای از سینک خود مد نظر دارید. و این مهم ترین فاکتوری است که شما باید در هنگام خرید یک سینک آشپزخانه به آن دقت کنید.

[مرتبط: نکات خرید سینک ]

بنابراین ما بر آن شدیم تا در این مقاله شما را با نکات انتخاب یک سینک آشپزخانه مناسب آشنا کنیم.

  1. تفاوت های ظاهری سینک ها را بشناسید

شما احتمالا نمی دانید که چه نوع سینکی را خریداری کنید اگر ندانید که آنها در چه نوع و اندازه هایی هستند. آنها می توانند دارای انواع تک لگنه ، دولگنه و یا حتی بیشتر نیز باشند که شما بر حسب نیازهای خود باید از میان اینها یکی را انتخاب کنید. حتی ممکن است که بخواهید از مدل هایی که دارای لگن های کوچک و یا لگن های بزرگ هستند استفاده نمایید. مدل هایی هستند که دارای لگن ها کم عمق تر نیز هستند. این مدل ها را شما باید بر اساس میزان ظرفیتی که برای آن در آشپزخانه خود در نظر گرفته اید معین کنید.

  1. محاسبه فضای آشپزخانه

اگر آشپزخانه شما بزرگ است می توانید به سراغ سینک ها بزرگ بروید اما اگر محیط کوچکی در اختیار دارید هرگز از سینک های بزرگ استفاده نکنید. زیرا در این صورت تمامی فضای مفید آشپزخانه شما گرفته خواهد شد.

  1. انتخاب جنس سینک

سینک ها از مواد مختلفی ساخته شده اند. از نوع استیل های براق و ضد زنگ تا سینک های آهنی و مات . سینک های ضد زنگ و استیل با آن براقی و درخشندگی که دارند می توانند جلای خاصی به آشپزخانه شما بدهند. اما اگر شما می خواهید که یک نوع یکنواختی در رنگ و ظاهر آشپزخانه خود داشته باشید باید از سینک های تک رنگ استفاده کنید. زیرا سینک های براق نیازمند این است که شما بقیه اجزای آشپزخانه براقی نیز داشته باشید.

انتخاب جنس سینک

  1. انتخاب شکل سینک

فضای آشپزخانه شما معین خواهد کرد که شما از چه مدل سینکی باید استفاده کنید. اما با این حال و با درنظر داشتن میزان فضایی که در اختیار دارید باز هم می توانید سینک مورد نظر خود را پیدا کنید. در ضمن شما باید به کارایی و نحوه استفاده از سینک نیز توجه داشته باشید. سبک های مختلفی برای سینک وجود دارد اما نوع رایج آن استفاده از شکل مربعی یا مستطیلی می باشد. همچنین نوع های دایره ای نیز وجود دارد.

[مرتبط : معرفی انواع سینک ]

  1. شناخت اندازه سینک

شما پیش از اینکه بخواهید سینک مورد نظر خود را خریداری کنید می بایست اندازه آن را در نظر داشته باشید. پس پیش از خرید باید اندازه دقیق مکانی که برای آن اختصاص داده اید را مد نظر داشته باشید. شما باید این کار را با دقت انجام دهید و کمی بیشتر از اندازه آن در نظر داشته باشید تا بتوانید سینک را به راحتی در محل مورد نظر قرار دهید.

 جهت کسب مشاوره و اطلاعات بیشتر می توانید به بخش تماس با ما دکوپخش مراجعه نمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.