آشنایی با انواع گاز رومیزی

آشنایی با انواع گاز رومیزی

با توجه به اینکه شیوه زندگی و نحوه طبخ غذا در کشور ما تفاوت زیادی  با سایر کشورهای دنیا دارد به همین علت در حال حاضر اقبال عمومی برای خرید گاز رومیزی گازهای دارای فر به علت جاگیری و عدم استفاده روزانه از محفظه فر و متعلقات آن به شدت کاهش یافته است. از طرفی گاز رومیزی های طرح فرتوکار نیز به سبب نداشتن سیستم ترموکوپل و خطرات ناشی از آن و عدم ظاهر مناسب کمتر مورد قبول واقع می شوند. به همین جهت امروزه بیشتر خریداران با توجه به زیبایی و کیفیت گازهای رومیزی ، روی به سوی انتخاب این نوع از گاز رومیزی های زیبا و باکیفیت آورده اند.

در حال حاضر بیشتر گاز رومیزی های تولید شده در ایران مانند فرامکو از کیفیت بالایی برخوردارندکه به راحتی با نمونه های خارجی رقابت می کنند چنانچه قطعات اصلی این محصولات عمدتا وارداتی هستند ولی کیفیت ساخت و مدلسازی ایرانی مشخصه اصلی آنهاست.

به طور کلی گاز رومیزی به سه دسته استیل و شیشه ای و یا ترکیب این دو (شیشه ای – استیل ) ساخته می شوند که در ذیل نکاتی را در مورد هر کدام از این مدل ها را ذکر می کنیم.

گاز رومیزی از نوع شیشه ای

گاز رومیزی از نوع شیشه ای

این دسته از گاز رومیزی ها دارای ظاهری زیبا هستند که امروزه انواع شیشه نشکن آنها در بازار بطور عمده یافت می شود. در مورد این نوع گاز رومیزی باید گفت که شیشه های نشکن قدرت بالایی در برابر ضربه های ناشی از افتادن ظرف بر روی گاز رومیزی دارند . نکته ای که در این بین وجود دارد اینست که بهتر است  پس از طبخ غذا به طور مرتب آنها را تمیز کنید تا اثرات لک و چربی بر روی آن باقی نماند و زیبایی آنها را تحت تأثیر قرار ندهد.

 گاز رومیزی از نوع  استیل

این دسته از گاز رومیزی ها به دو دسته ساده و آجدار تقسیم می شوند. از این میان گاز رومیزی های استیل ساده به سبب سهولت در نظافت بیشتر مورد توجه واقع می شوند چرا که معمولا پاک کردن روغن و غذا از روی استیل آجدار به سختی انجام می شود و تنها مزیت استیل آجدار ضد خش بود آن است. پس در هنگام پاک کردن گاز رومیزی های استیل ساده، مراقب خش افتادن به آن باشید.

 گاز رومیزی از نوع ترکیبی ( شیشه ای – استیل )

در طراحی این نوع گاز رومیزی ها، هم از استیل و هم از شیشه استفاده شده است . این گاز رومیزی ها گرچه میتواند در ابتدای امر ظاهری متفاوت را شکل دهند ولی به علت باقی ماندن تراوشات غذا در جدار میان استیل و شیشه ممکن است عمل تمیز کردن کمی مشکل تر از انواع دیگر شود.

با تمام تفاسیر آنچه که اهمیت انتخاب را بالا می برد ظاهر گاز رومیزی است که می بایست در تناسب با رنگ ام دی اف و دکور آشپزخانه باشد. اما در نظر برخی افراد ، کیفیت ساخت و عملکرد گاز رومیزی، مهمتر از طراحی زیبای آن است. پس لازم است قبل از هر چیز ، انتخاب خود را از بین انواع با کیفیت گاز رومیزی ها انجام دهید.

جهت کسب مشاوره و اطلاعات بیشتر می توانید به بخش تماس با ما دکوپخش مراجعه نمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.