انواع مختلف سینک ظرفشویی

انواع مختلف سینک ظرفشویی

براق یا مات بودن، یکی از خصوصیات مهم سینک‌ های فلزی شمارده میشود که هرکدام خصوصیت های خودشان را دارند. بطور مثال مدل‌های براق کمتر لکه‌های آب را نشان می‌دهند و به سادگی تمیز می گردند. ساده یا ضدخش بودن هم یکی دیگر از انتخاب‌های شما می باشد خرید سینک ظرفشویی می باشد. مدل‌های ضدخش برخلاف دیگر مدل‌ها که سطحی صیقلی دارند، پر از دانه‌های کوچک می باشد. همین ویژگی جلوگیری از خراش برداشتن سطح سینک می‌شود. البته قیمت این مدل‌ها بالاتر است.

 یک سینک ظرف شویی مناسب باید دارای چندین ویژگی باشد. اولین ویژگی یک سینک آن است که مقاوم و دارای جنسی با دوام باشد تا بتوان سالیان سال از آن استفاده کرد. ویژگی دیگر آن است که دارای عمق مناسب باشد و اجازه دهد تعداد بیشتری ظرف و میوه در آن قرار بگیرد. دیگر آن که ظاهری زیبا و مناسب داشته باشد تا در ترکیب با دیگر عناصر موجود در آشپزخانه خود را نشان دهد. یک سینک می تواند دارای یک کاسه یا دو کاسه برای شستشو باشد که در سینک های یک کاسه امکان تخلیه ظروف و یا میوه های شسته شده به کاسه دیگر امکان پذیر نیست. همچنین می تواند یک سینک در ارتفاع بالاتر باشد، تا آب سرازیر شده به کاسه کناری منتقل شود. سینک دو کاسه یا دو قلو مناسب تر و کاربردی تر است و استفاده از آن توصیه می شود.

میزان فضایی که برای یک سینک شستشو در اختیار فرد می گذارد از عواملی است که هنگام انتخاب آن باید به آن توجه کرد.

در ادامه بخوانید: چه نوع سینک ظرفشویی بخریم

سینک آشپزخانه از جنس استیل ضد زنگ

از خصوصیات جنس فلزی که در سینک آشپزخانه باید مورد توجه قرار بگیرد قابل ذکر ترین آن این است که ضد زنگ باشند. فولاد ضد زنگ از آلیاژ فلز و با محتوای 10% کروم تهیه می شود. این فولاد ضد زنگ صاف و مات و مورد استفاده بسیاری نیز دارد. فولاد ضد زنگ 100% قابلیت بازیافت دارد. از مزایای آن این است که به شدت با دوام است. براق و بدون منفذ می باشد. آسان برای تمیز کردن و ضد عفونی کردن هستند. قابلیت برش در هر سایزی و به هر اندازه ای را دارند. در هنگام نصب بدون درز هستند. غیر قابل نفوذ به حرارت می باشند. به زنگ خوردگی مقاوم هستند.

سینک آشپزخانه از جنس استیل ضد زنگ

از معایب آن فرورفتگی و خراشیدگی به راحتی در آن اتفاق می افتد. به راحتی لک می شوند و حتی اثر انگشت بر روی آن می ماند. برای پاک کردن لازم است از پارچه های میکرو برای خشک کردن استفاده شود. تمیز کردن نیز با صابون و پارچه مرطوب انجام گیرد. برای جلوگیری از ساییدگی از ساینده های ملایم استفاده شود تا درخشش را حفظ کند. برای تمیزی می توان از چرم گاو میش نیز استفاده کرد. نصب آن آسان است و اتصال به کابینت آشپزخانه به خوبی انجام می گیرد.

در ادامه بخوانید: نکاتی در حوضه سینک

سینک دوقلو آشپزخانه

در طراحی این سینک ظرف شویی به نکته خوبی پرداخته شده است وجود توری که از آن برای شستشوی میوه ها وسبزیجات استفاده می شود این امکان را به فرد می دهد که صرف انرژی و وقت صرفه جویی کند. شیر آب یک میکسر برای آب گرم و سرد دارد که به ایجاد یک توازن در آب مورد استفاده کمک می کند در واقع دارای یک نوع تنظیم کننده می باشد .

جهت کسب اطلاعات بیشتر به بخش تماس با ما دکوپخش مراجعه نمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.