همه چیز در مورد گاز رومیزی

همه چیز در مورد گاز رومیزی

گاز رومیزی

تنوع حتی به شکل اجاق گازها هم سرایت کرده و از شکل‌های مستطیل همیشگی، آنها را به سمت اشکال هندسی چندضلعی سوق داده است. اجاق‌های توکار همانطور که از اسمشان پیداست روی قسمتی از آشپزخانه مثل میزهای مخصوص یا کابینت‌ها نصب می‌شوند و قابل جابه جایی نیستند و زیبایی خاصی به آشپز خانه شما می بخشند

تعداد شعله‌های گازهای رومیزی توکار از یک شعله شروع می‌شود و به 6 شعله هم می‌رسد. بیشتر گازهای رومیزی توکار، گازی هستند. رونق این گازها 2 دلیل دارد؛ یکی کم‌جا و جمع و جور بودن آنها نسبت به گازهای مبله برای آشپزخانه‌های کوچک و دیگری شیک و زیبا بودنشان. ‌ کارایی و قدرت این گازها هم با گازهای بزرگ مبله فرقی ندارد و تنها تفاوت آنها این است که فقط فر ندارند.

 پرفروش‌ترین مدل اجاق‌های توکار 4 و 5 شعله هستند. اجاق‌گازهای تولید شرکت فرامکو محصول کشور ترکیه می باشد و از کیفیت بالایی برخوردار است و به ‌راحتی با برندهای مطرح دنیا رقابت می‌کنند، هم در تنوع و کیفیت و هم به خاطر خدمات پس از فروش و سرویس کاری قطعات.

 استیل یا شیشه؟

گازهای صفحه‌ای را می‌توان به 2دسته گازی و برقی تقسیم کرد. یک تقسیم‌ بندی دیگر هم براساس جنس صفحه گازهاست. از نظر جنس، گازهای توکار به دسته ‌های استیل، شیشه‌ای، سرامیکی و ترکیب شیشه با دیگر جنس‌ها تقسیم می‌شود.

 گازهای استیل بین بقیه طرفدار بیشتری دارند چون هم زیبا و مقاومند و هم راحت تمیز می‌شوند و مواد غذایی روی سطح آنها نمی‌چسبد. استیل‌ها خود به 2 دسته ساده و آجدار تقسیم می‌شوند. مدل‌های ساده براق و صیقلی‌تر هستند و به‌راحتی تمیز می‌شوند ولی امکان برداشتن خش هم زیاد است. مدل‌های آجدار سطح خشن‌تری دارند که پاک کردن روغن غذا را سخت می‌کند و بعد از مدتی چرک مرده و کدر می‌شود ولی در عوض ضد‌خش است.

مدل‌های شیشه‌ای هم همانطور که از اسمشان پیداست صفحه شیشه‌ای دارند و زیبایی خاصی به گاز می‌بخشند. شیشه‌ های این مدل‌ها آنتی شوک است و قابلیت تحمل درجه حرارت‌های بالا را دارد. شیشه این گازها باید بعد از هر بار پخت‌ و پز تمیز شود تا اثرات لکه و چربی غذاها روی آنها نماند. شیشه‌های به‌کار رفته در این مدل‌ها‌ حتی در اثر ریختن آب سرد روی صفحه داغ ترک برنمی‌دارند و به راحتی تمیز می‌شوند.

در ادامه بخوانید: چگونگی انتخاب درست  گاز رومیزی

برای خرید گاز رو میزی صفحه‌ای بهتر است نکات زیر را درنظر داشته باشید.

خرید گاز رومیزی

اگر دنبال یک گاز رومیزی شیک و جمع و جور می‌گردید، خوب است بدانید که ویژگی دیگر این گاز رومیزی کم مصرف بودن و داشتن ضخامتی تنها به اندازه 5 تا 6 سانتی‌متر است.

‌ این مدل گازها فر‌ندارند و اگر قصد خریدشان را دارید باید به فکر یک فر جداگانه برای آشپزخانه‌تان باشید. البته این بستگی به نیاز شما دارد. خیلی‌ها از فر استفاده چندانی نمی‌کنند.

گاز رومیزی به‌خاطر کارایی و امکانات پایین‌تر، ارزان‌تر از توکارها هستند و راحت هم جا‌به‌جا می‌شوند. ولی اکثرا تعداد شعله‌های کم دارند و امکانات و زیبایی توکارها را هم ندارند. برای همین بیشتر به درد مکان‌های اداری و جاهایی که پخت ‌و پز کمی دارند می‌خورند. برای خانه بهتر است از گازهای توکار استفاده کنید.

تعداد شعله‌های گاز را براساس فضای آشپزخانه و تعداد افراد خانواده انتخاب کنید. برای خانواده‌های پرجمعیت گازهای 5 و 6 شعله و برای کم‌جمعیت‌ها 3 و 2شعله بهترین انتخاب است. ‌

 موقع خرید، ایمنی گاز را هم درنظر بگیرید. گاز رومیزی فرامکو مجهز به فندک و ترموکوپل بوده و ایمنی بیشتری دارند. ترموکوپل به محض خاموش شدن شعله به هر دلیل، جریان گاز را قطع می‌کند.

سعی کنید از برند باکیفیت فرامکو خریداری کنید چون گاز رومیزی از وسایل پرمصرف‌ خانه است و اگر مرغوب نباشد دائم باید هزینه تعمیرات را تحمل کنید. نصب و راه‌اندازی اجاق های آفریم رایگان بوده و به همین دلیل به راحتی میتوانید از شرایط گارانتی شرکت بهره مند شوید. گاز رومیزی برقی شیک و زیبا هستند و کارایی خوبی دارند ولی در کل به‌ خاطر گران‌ تر بودن هزینه برق نسبت به گاز مقرون به صرفه نیستند.

موقع خرید به فاصله بین شعله‌ها دقت کنید. این اندازه باید جوری باشد که بتوانید همزمان چند قابلمه را بدون مزاحمت روی گاز قرار دهید گاز رومیزی فرامکو بیشترین فضای ممکن را برای آشپزی در اختیار شما قرار میدهند.

 جهت کسب مشاوره و اطلاعات بیشتر می توانید به بخش تماس با ما دکوپخش مراجعه نمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.